Blog

produkcja

Procesy produkcyjne często wykorzystują zaawansowane technicznie maszyny i niebezpieczne substancje. Prace muszą więc odbywać się przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Nie można pozwolić na nieprawidłową pracę urządzeń czy wycieki niezdrowych surowców. Jak zabezpieczyć procesy produkcyjne? Jakie znaczenie ma przy tym wykorzystanie elementów gumowych?

studnia

Studnia powinna być przede wszystkim odpowiednio szczelna. Przenikanie do niej dowolnego rodzaju cieczy może prowadzić zarówno do uszkodzenia, jak i do niepożądanego zanieczyszczenia wody. W związku z tym niezbędne jest dokonanie odpowiedniego uszczelnienia studni, które pozwoli utrzymać ją w dobrym stanie technicznym oraz uniknąć skutków zanieczyszczeń.

maszyny

Drgania mechaniczne prowadzą do obniżenia żywotności urządzeń, wpływają na ich większą awaryjność, a także przyczyniają się do generowania przez nie większego hałasu. Sprawdź, jak powstają drgania mechaniczne oraz jak je zniwelować.

guma

W kontakcie z agresywnymi chemicznie substancjami najlepiej sprawdzą się gumowe kompensatory drgań, odporne na tak szkodliwe związki, jak roztwory chloru, glikol, kwasy, zasady oraz gaz propan-butan. Dzielą się na gwintowane i kołnierzowe, a także na kompensatory z gumy EDM oraz z gumy CSM. Sprawdź, czym są kompensatory drgań oraz czym charakteryzują się oba rodzaje materiałów.